niedziela, 16 lipca 2017

Mój wodny świat ;-)


Nadążyć za naturą? 

Bardzo szekspirowskie pytanie ;-) 

Żartuję, bo tydzień temu spodziewałam się wody wszędzie, a była w normie, w piątek po w sumie nie takich znowu ulewach zastałam Borków pod wodą. Może tylko tam, gdzie woda zawsze się pojawia, ale jej poziom naprawdę mnie zaskoczył.

Oto mój 'wodowskaz'


Ten głaz zwykle jest w całości nad wodą. To oczywiście nie ma żadnego znaczenia, bo mój system wodny - kanały odpływowe - świetnie się sprawdza, a staw ma się tylko lepiej, co widać po liliach.

Tak jak się spodziewałam, woda opadła już po jednym dniu, a ja skubałam moje ścieżki z chwastów ;-) Nikt jeszcze niestety nie wynalazł skuteczniejszej metody na zarastające kamieniste ścieżki, niż własne palce. Toksycznej chemii nie używam, a bajki o occie niech zostaną wśród bajek ;-)Ta czarna folia to moja nowa metoda na chwasty. Wymieniam podkład pod kamieniami i jak na razie działa.  


Próbowałam rozpalić ognisko, ale wszystko tak mokre, że się poddałam.


Cudna jest !


Przegorzan będzie kwitł, co cieszy mnie niepomiernie, bo wszelkie próby hodowania go na Młocinach kończyły się niczym.A to jest niezmiennie mój ulubiony widok na pożegnanie.


Dobrze że znowu będę za kilka dni, na kilka dni.

5 komentarzy:

 1. Niespodzianki od przyrody, by było trochę urozmaicenia :) ale co by nie mówić - ta woda ma wiele uroku. Ja też walczę z chwastami na ścieżkach, zwłaszcza polubiły je u mnie odmiany płożące, które śmieją się z moich podkładów (oprócz włókniny, dałam także kartony, a te dranie w ogóle nie potrzebują się zakorzeniać w ziemi - wystarcza im odrobina piasku i gliny wśród kamyków :(

  Z nieodmienną radością patrzę na ten śliczny domek i cieszę się, że dostarcza tyle miłych chwil. Poproszę o więcej zdjęć wnętrza. Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, odmiany płożące :-( Bardzo ciężko je usuwać. I masz racje, chwasty rosną doskonale na odrobinie czegokolwiek wśród kamieni. Ja już się pogodziłam z losem i wiem, że stałe ich wyrywanie to jedyna metoda.
   A domek rzeczywiście cieszy i powoli staje się drugim domem ;-)

   Usuń
 2. Czy Twój drugi domek może kiedyś stać się pierwszym? Daleko są od siebie położone? Jak znalazłaś TO miejsce? Jeszcze jedno pytanie - masz jakichś sąsiadów, czy to typowa samotnia, a jeśli tak, to nią nie "interesuje"? Pewnie odpowiedzi są na blogu, ale tyle się dzieje, nie mam czasu szukać.
  Pozdrawiam, jak zawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gaju odpowiadam :-) Odległość miedzi domem nr 1 a domeczkiem nr 2 to równo 50 km, czyli ok. 1 godziny jazdy. Domeczek nie może być numerem 1, bo to tylko letnia konstrukcja, nie całoroczna i mnie to całkiem odpowiada. Zima na starość wśród pól - nie dziękuję ;-)
   Sąsiadów mam na idealną odległość - widzę domy we wsi, ale nawet nie słyszę, jak krówki ryczą (czego czasem żałuję). Jest to niemal samotnia, jak dotąd - odpukać - bezpiecznie, ale zawsze jest wielka obawa, czy będzie tak zawsze. Zostawiam na wierzchu narzędzia, rozmaite przedmioty, zawsze znajduję je w tym miejscu. Pozostaje nadzieja, że tak będzie zawsze.

   Usuń
 3. Oby! Dziękuję, już wszystko wiem. Ciesz się latem w swoim azylu.

  OdpowiedzUsuń